Mobil :
+420 605 531 846
E-mail :
obchod@aukcnisluzby.cz

Aktuální vysoutěžené ceny energií pro rok 2021, období 29.03.2020 - 30.04.2020 EE  NN 1399,- Kč / ZP MO 599,- Kč / MWh / ZP VO 559,- Kč / MWh

Nákupní aukce


Komunální odpad

Jak aukce na odpad probíhají?

Odpady tvoří nemalou část ročního rozpočtu obcí a měst. A i na tuto komoditu se dají využít elektronické aukce. Ty se nejčastěji používají jako komunikační nástroj pro sjednávání obchodních podmínek a nižších cen. Výhoda u těchto výběrových řízení je, že existuje poměrně velké množství dodavatelů, kteří mají zájem o tyto zakázky soutěžit.

Jak aukce na odpad probíhají?
  • Při aukci jako služba na svoz komunálního odpadu nejprve zpracujeme kompletní studii i s rozborem odpadu. Již tyto podklady je možné použít při žádosti o dotace na vybudování sběrného dvora.
  • Jako další krok následuje optimalizace sběru a nakládání s odpady. Optimalizace je jedna část z nástrojů pro získání lepší efektivity pří svážení a nakládání s odpady.
  • V obcích dokážeme efektivně snížit finanční náročnost a zátěž, kterou komunální odpady představují. Další možností pro dosažení úspor je využití elektronické on-line aukce.
  • Firmy, které zajišťují sběr a svoz odpadu, soutěží v několika aukčních kolech a položkách. Délka elektronické aukce je zhruba 45 minut. Následně po ukončení on-line aukce dochází k vyhodnocení výsledků. Výsledné podklady jsou předány zadavateli (obci), a ta se na základě podkladů sama rozhodne o vítězi.
Dosahované úspory se pohybují v rozmezí 15 – 25 % v závislosti na množství, aktuální ceně PHM a ostatních nákupních cenách promítnutých do zpracování odpadu.